fbpx

Автоматизація банківських процесів: узгодження кредиту

На сьогоднішній день одним з ключових факторів успіху будь-якого комерційного банку є формалізованість та регламентованість бізнес-процесів як у внутрішній структурі, так і у зовнішніх відносинах банку з державними службами. Завдання правильної організації бізнес-процесів банку – це об’єднання регуляторних правил НБУ з банківською орієнтованісттю на клієнта. Оптимізація цих бізнес-процесів прямим чином впливає на операційну та стратегічну ефективність комерційного банку, що в підсумку впливає на показники прибутковості та рейтинги.

Важливим фактором вибору систем для автоматізції є зручність користування, простий інтерфейс, зрозумілий алгоритм постановки завдань.

В даному кейсі розглянуто фрагмент проекту від Ubpm в рамках автоматизації надання банківських послуг – автоматизація бізнес-процесу верхнього рівня, який включає обробку заявки клієнта і мінімальне узгодження всередині банку.

Мета проекту – стандартизація варіантів виконання завдань, уточнення регламенту документів для кожного виду операцій, розмежування відповідальності між відділами, усунення порушень термінів виконання операцій і швидке навчання нових співробітників.

Виявилося можливим з’єднати для автоматизації два процеси:

 1. Обробка менеджером онлайн заявки від клієнта
 2. Узгодження кредитування кредитним експертом.
 • При заповненні клієнтом заявки на сайті банку, автоматично формується і реєструється картка клієнта з його контактними даними. Одночасно менеджеру по роботі з клієнтами створюється завдання по обробці заявки.
 • Менеджер, орієнтуючись на інформацію з картки, повинен передзвонити клієнтові, уточнити його потреби і запропонувати відповідний продукт банку.

Якщо клієнтові не підходять запропоновані умови, процес припиняється.

Якщо клієнт згоден на запропонований продукт, формується пакет документів, необхідних для подальшого узгодження з кредитним експертом і службою безпеки банку.

 • Після відовідного оформлення та прийому пакета документів, здійснюється його передача кредитному експерту в головний офіс для прийняття рішення щодо видачу кредиту.
 • На цьому етапі допускається ймовірність того, що клієнт втратить необхідність в кредиті. В цьому випадку процес припиняється.
 • Якщо кредитний експерт приймає негативне рішення щодо видачі кредиту, процес припиняється
 • Якщо кредитний експерт приймає позитивне рішення щодо видачі кредиту, то клієнт про це повідомляється.
 • Починається процес підготовки кредитного договору. Автоматизація процесу передбачає нотифікацію про терміни всім задіяним відділам і службам, що дозволяє максимально знизити ризики несвоєчасного виконання завдань. На кожному етапі генеруються форми відповідних внутрішніх документів та передаються далі по ланцюжку узгодження.
 • Після закінчення 20-денного терміну, клієнт приходить в банк з відповідними документами.
 • Відбувається підписання кредитного договору.
 • Здійснюється видача кредиту.

За результатами опрацьованих заявок можна зробити висновки як про швидкість узгодження, так і про якість роботи менеджера з продажу певних послуг.

Завдяки впровадженню проекту у розпорядженні банку з’являється статистика, яка містить дані про кількість успішних заявок і відхилених пропозицій як клієнтом, так і самим банком, що дозволяє аналізувати ефективність роботи менеджерів і лояльність клієнтів до продуктів банку.

Автоматизація цього бізнес-процесу дозволяє відкоригувати регламенти операцій, усунути нестиковки і встановити чіткі межі відповідальності між відділами.

Зрозуміла перевага впровадження Ubpm – скоординована робота менеджерів різних підрозділів, що працюють над загальним поектом. Надалі ми також будемо розповідати про автоматизацію інших банківських бізнес-процесів, які, будучи максимально оптимізовані, стають надійною основою для підвищення операційної ефективності банку.

×

×


×

×


×


×