fbpx

Автоматизація елеватора для вивезення зерна

Контроль це просто: налаштування процесу вивезення зерна з території елеватора

Робота елеватора – це один з виробничих процесів на підприємстві агропромислової галузі, який вимагає особливого контролю. А чіткий облік того, що відбувається на елеваторі – це лише одна з багатьох переваг, яких можна досягти за рахунок автоматизації бізнес-процесів на підприємстві АПК.

Система автоматизації елеватора, яка є частиною галузевого рішення “Мегаполіс.Агро”, дозволяє уникнути як ризиків розкрадання, так і помилок в результаті людського фактору, а також звести до мінімуму несанкціоновані витоки аж до повного їх виключення. Крім того, істотно скорочується час проходження транспорту через елеватор, що в рази підвищує ефективність роботи підприємства в сезон.

Автоматизація аграрних бізнес-процесівУ системі відображаються всі процеси, які відбуваються на елеваторі: ввезення зернової продукції на територію, внутрішнє переміщення і деякі інші. Кожен з процесів має свої технологічні особливості (наприклад, при переміщенні зерна з поля використовується система розпізнавання номерних знаків автотранспорту) і адаптується під потреби конкретного підприємства. Не є винятком і вивезення зерна з елеватора.

Цей процес запускається диспетчером, який вибирає вид відвантаження – автомобільним або залізничним транспортом. Від обраного виду відвантаження залежить подальший маршрут, який включає в себе так звані контрольні точки. При відвантаженні зерна автотранспортом першою контрольної точкою є в’їзд на територію елеватора. Водієві необхідно піднести картку до зчитувача RFID (англ. Radio Frequency Identification, радіочастотна ідентифікація), після чого відкриється шлагбаум для заїзду. Точки маршруту активуються автоматично при роботі обладнання або користувачами, які входять в систему під своїми обліковими записами.

Наступна контрольна точка – це визначення маси тари автомобіля, причому при виборі певних умов процес піде різними маршрутами. За замовчуванням включається автоматичне зважування, параметри якого вказуються в налаштуваннях програми. У разі відключення автоматичного зважування цю частину процесу виконують вагарі, вносячи в програму вагу тари автотранспорту, а після завантаження – вагу брутто.

Однак варто зазначити, що вибір автоматичного зважування дозволяє не тільки вести облік, а й проводити контроль ваги тари автомобіля. Для визначення ваги водій підносить картку до зчитувача RFID, після чого автомобіль буде зважено, а вагу тари –  записано. Контроль здійснюється шляхом порівняння поточної ваги тари автомобіля і середньої ваги тари автомобіля за останні п’ять зважувань. Враховується окремо вага кожного автомобіля, причому фіксується значення ваги транспорту як без причепа, так і з причепом окремо. У разі, якщо відхилення у вазі тари перевищить допустимий відсоток, який задається в налаштуваннях, програма зафіксує і оповістить про підозрілу подію.

Після зважування автомобіль направляється до наступної контрольної точки. Тут маршрути виконання завдань відрізняються залежно від вантажу, що вивозиться. На під’їзді до лабораторії водій підносить картку до зчитувача RFID, лаборант фіксує в програмі дані щодо знятої проби зерна або якості відходів. Штрих-код для проби присвоюється автоматично, також автоматично відбувається формування документів щодо лабораторних аналізів.

Виїзд автотранспорту з території елеватора фіксується по картці водія. Якщо картка видавалася на один в’їзд, водій повертає її диспетчеру, який видає роздруковані документи. Після виконання процесу завдання закривається і формується товарно-транспортна накладна (ТТН).

Подібним чином, але зі своїми особливостями, виглядають маршрути для всіх процесів, що відбуваються на елеваторі. А їх налаштування в системі відбувається досить просто, чому сприяє зрозумілий інтерфейс програми і всебічна підтримка фахівців InBase.

Посадові особи підприємства при наявності повноважень можуть переглянути, де саме знаходиться завдання на схемі, учасників завдання, а також призначити відповідальним за його виконання себе або іншого користувача. Необхідні звіти про завдання, що виконані, відправляються на вказану електронну пошту.

Таким чином, завдяки автоматизації елеватора підприємець отримує повну інформацію про процеси, що відбуваються на всіх виробничих ділянках, і може контролювати хід їх виконання. Вести облік набагато простіше, якщо дані систематизуються в єдиній програмі. Своєю чергою, система автоматизації елеватора є частиною комплексного рішення “Мегаполіс.Агро” з автоматизації документообігу, організаційних і виробничих процесів на підприємстві АПК.

Детальніше про рішення для агробізнесу

×

×


×

×


×


×